Moszkító-meter 2017. 05. 25.

Vannak szúnyogok, helyenként kisebb-nagyobb számban fordulnak elő. Napközben a napsütötte, vagy széljárta területeken lehet, hogy nem is találkozunk velük. Javasolt védekezés ellenük a hosszúnadrág és a hosszú ujjú felső. Az érzékenyebbek szúnyogriasztót használjanak.

Minősített programok

Erdei iskolánk 2015-től az Országos Erdészeti Egyesület Erdei Iskola Szakosztálya által kibocsátott „Minősített Erdészeti Erdei Iskola” tanúsítvánnyal rendelkezik.

Gemenc Erdészeti Erdei Iskola egész évben, a szorgalmi időszakhoz, illetve nyári szünidőhöz igazodóan korosztálynak megfelelően kínák egy- illetve többnapos erdei iskolai programokat.

Az erdei iskola szakmai munkáját erdőpedagógus irányítja, a különböző foglalkozásokat a Gemenc zrt. erdészei, erdőmérnökei, nyugdíjas szakemberei illetve környékbeli népművészek, pedagógusok, halászok, méhészek, íjászok elhivatott csapata tartja.

Minden, ami Gemenc (2 napos program)

Élet a gemenci ártéren  (3 napos program)

Természetismereti kalandozások Gemencen (5 napos program)