Moszkító-meter 2017. 05. 25.

Vannak szúnyogok, helyenként kisebb-nagyobb számban fordulnak elő. Napközben a napsütötte, vagy széljárta területeken lehet, hogy nem is találkozunk velük. Javasolt védekezés ellenük a hosszúnadrág és a hosszú ujjú felső. Az érzékenyebbek szúnyogriasztót használjanak.

Dél-dunántúli Nyílt Nap

Több, mint száz tanár ismerkedett a dél_dunántúli erdészeti erdei iskolák programkínálatával április 25-én Kaszópusztán.

A regionális nyílt nap házigazdája idén a KASZÓ Zrt. Vadász Göri Erdészeti Erdei Iskolája volt.

A kilenc bemutatkozó iskola egyike a pörbölyi Gemenc Erdészeti Erdei Iskola volt.

Az egész napos rendezvény keretében változatos programokkal várták azokat a pedagógusokat, programszervezőket, akik a térség erdőpedagógiai és szabadidős programkínálata iránt érdeklődnek, osztálykiránduláshoz gyűjtenek ötletet és helyszínt, valamint egy tanórán kívüli, a felfedezés lehetőségét bemutató műhelymunkára jelentkeztek.

A programot jövőre Zalaerdő Zrt. rendezi.