Moszkító-meter 2018. 05. 09.

Átlagos mennyiségű szúnyog van, de nem mindenütt fordul elő nagyobb számban. Leginkább hajnalban és alkonyatkor aktívak. Napközben a sűrűségeket, az árnyékos erdőrészeket és a vízpartokat kerüljük, így nem okoznak nagyobb kellemetlenséget. Hajnalban és alkonyatkor aktivizálódnak. Jó szolgálatot tesz ilyenkor a zárt, vagy zárható ruházat és a szúnyogriasztó szerek. Az erdei vasúton utazókat nem igen zavarják.

Dél-dunántúli Nyílt Nap

Több, mint száz tanár ismerkedett a dél_dunántúli erdészeti erdei iskolák programkínálatával április 25-én Kaszópusztán.

A regionális nyílt nap házigazdája idén a KASZÓ Zrt. Vadász Göri Erdészeti Erdei Iskolája volt.

A kilenc bemutatkozó iskola egyike a pörbölyi Gemenc Erdészeti Erdei Iskola volt.

Az egész napos rendezvény keretében változatos programokkal várták azokat a pedagógusokat, programszervezőket, akik a térség erdőpedagógiai és szabadidős programkínálata iránt érdeklődnek, osztálykiránduláshoz gyűjtenek ötletet és helyszínt, valamint egy tanórán kívüli, a felfedezés lehetőségét bemutató műhelymunkára jelentkeztek.

A programot jövőre Zalaerdő Zrt. rendezi.